Suruliputus Vantaan kouluampumisen johdosta keskiviikkona 3.4.2024

Sisäministeriö määrää valtion virastot ja laitokset suruliputtamaan tänään keskiviikkona Vantaan Viertolan kouluampumisen johdosta. Ministeriö toivoo koko maan yhtyvän suruliputukseen.

Myös SYK haluaa kunnioittaa ja muistaa kouluampumisen uhreja, joten osakasyliopistojemme kampusalueilla suruliputetaan tänään, kertoo SYKin toimitusjohtaja Sanna Sianoja.

Suruliputus alkaa aamulla kello kahdeksalta ja päättyy auringon laskiessa.


Muut ajankohtaiset

Muut ajankohtaiset

Suomen Yliopistokiinteistöt Oy:n tulos toteutui suunnitellun mukaisesti – varsinaisen yhtiökokouksen päätökset

SYKin vuosi 2024 – vastuullisuusraportti, vuosikertomus sekä toimintakertomus ja tilinpäätös julkaistu

Julia Skovbjerg on SYKin uusi asiakkuuksista ja vuokrauksesta vastaava johtaja: ”Odotan monipuolista tekemistä, avointa keskustelua sekä yhteen hiileen puhaltamista”

Ville Rintakoskesta SYKin uusi rakennuttajapäällikkö

© 2025 Suomen Yliopistokiinteistöt Oy