Aapo Kauppinen

Tekninen manageri, Tampere (Hervannan kampus)

puh. +358 400 774 934

aapo.kauppinen@sykoy.fi

Aki Havia

Johtaja, kiinteistöomaisuuden kehitys ja kiinteistökohteen johtaminen

puh. +358 40 527 7511

aki.havia@sykoy.fi

Antti Salonen

Ylläpitoinsinööri

puh. +358 40 530 9039

antti.salonen@sykoy.fi

Ari-Pekka Lassila

Asiantuntija, vastuullisuus

puh. +358 40 834 6388

ari-pekka.lassila@sykoy.fi

Elina Hulkkonen

Elina Hulkkonen

Asiakkuuspäällikkö, Pohjois-Suomi

puh. +358 40 350 3885

elina.hulkkonen@sykoy.fi

Esa Kunnas

Tekninen manageri, Turku (Alakampus, Kauppakorkea, Dentalia ja Varissuo), Rauma ja Vaasa

puh. +358 50 350 2307

esa.kunnas@sykoy.fi

Esko Ollikainen

Asiakkuuspäällikkö, Itä-Suomi

puh. +358 40 173 0235

esko.ollikainen@sykoy.fi

Hanna Saario

Vuokrauspäällikkö

puh. +358 40 571 5454

hanna.saario@sykoy.fi

Janne Virtanen

Tekninen manageri, Turku (Yliopistonmäki, Medisiina A-C ja D)

puh. +358 400 553 660

janne.virtanen@sykoy.fi

Jasmin Kivilä

Rakennuttajapäällikkö

puh. +358 440 240 291

jasmin.kivila@sykoy.fi

Jessica Örn

Johtaja, asiakkuudet ja vuokraus

puh. +358 400 910 296

jessica.orn@sykoy.fi

Johanna Lehto

Asiakkuuspäällikkö, Länsi-Suomi

puh. +358 50 597 0089

johanna.lehto@sykoy.fi

Juha Aavikko

Tekninen manageri, Rovaniemi

puh. +358 400 698 070

juha.aavikko@sykoy.fi

Jukka Hammar

Asiantuntija, juridiikka ja sopimukset, Varatuomari

puh. +358 43 824 0657

jukka.hammar@sykoy.fi

Jukka Silvennoinen

Tekninen manageri, Joensuu (sijaistaa myös Kuopiossa)

puh. +358 50 599 6996

jukka.silvennoinen@sykoy.fi

Kaisa Pitkänen

Asiakkuuspäällikkö, Keski-Suomi ja Lappeenranta

puh. +358 40 055 2312

kaisa.pitkanen@sykoy.fi

Kim Eklund

Talotekninen asiantuntija (LVIA)

puh. +358 50 505 0070

kim.eklund@sykoy.fi

Laura Stortz

Asiantuntija, HR

puh. +358 40 028 6269

laura.stortz@sykoy.fi

Liisa Lindström-Varis

HR- ja hallintopäällikkö

puh. +358 40 703 9958

liisa.lindstrom-varis@sykoy.fi

Maria Koski

Hankeassistentti

puh. +358 40 054 7383

maria.koski@sykoy.fi

Markus Okker

Viestintäasiantuntija

puh. +358 40 351 1175

markus.okker@sykoy.fi

Markus Repo

Asiantuntija, vuokraus

puh. +358 40 528 8730

markus.repo@sykoy.fi

Mervi Huhtelin

Asiakkuuspäällikkö, Pirkanmaa ja Kanta-Häme

puh. +358 50 364 4173

mervi.huhtelin@sykoy.fi

Mikael Nummi

Rakennuttajapäällikkö

puh. +358 40 4869 696

mikael.nummi@sykoy.fi

Mikko Holsti

Tekninen manageri, Lappeenranta

puh. +358 4018 53801

mikko.holsti@sykoy.fi

Mikko Suutari

Tekninen manageri, Jyväskylä

puh. +358 40 487 1796

mikko.suutari@sykoy.fi

Minna Lehtonen

Assistentti, hallinto

puh. +358 50 375 2701

minna.lehtonen@sykoy.fi

Minna Pettinen

Talousassistentti

Perhevapaalla

Pekka Huttunen

Kampuskehityspäällikkö

puh. 050 5634 685

pekka.huttunen@sykoy.fi

Pekko Repo

Tekninen manageri, Tampere (Keskusta ja Kauppi), Hämeenlinna

puh. +358 50 340 8770

pekko.repo@sykoy.fi

Reijo Karhu

Tekninen manageri, Oulu

puh. +358 44 283 7334

reijo.karhu@sykoy.fi

Sanna Hietamäki

Palvelukoordinaattori

Opintovapaalla

Sanna Sianoja

Toimitusjohtaja

puh. +358 50 351 2207

sanna.sianoja@sykoy.fi

Suvi Lehikoinen

Talouspäällikkö, tiiminvetäjä

puh. +358 40 774 6511

suvi.lehikoinen@sykoy.fi

Taro Malinen

Johtaja, rakennuttaminen

puh. +358 44 579 5786

taro.malinen@sykoy.fi

Tiia Antila

Ylläpitokoordinaattori

puh. +358 40 357 5957

tiia.antila@sykoy.fi

Timo Sammallahti

Sähköasiantuntija

puh. +358 40 057 5335

timo.sammallahti@sykoy.fi

Tommi Antila

Controller

puh. +358 45 678 6808

tommi.antila@sykoy.fi

Ville Kautto

Ylläpitopäällikkö, tiiminvetäjä

puh. +358 44 347 3526

ville.kautto@sykoy.fi

© 2022 Suomen Yliopistokiinteistöt Oy